| Bjjj a întrebat:

Cum sa te ingrasi fara sa faci burta? Am 19 ani 170 69kg si doresc sa mai pun pe mine fara sa fac burta. Grasimea naturala e buna ma refer din carne, untura etc fara din magazin toate prostiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mancand mai mult dar sanatos si facand sport!
In felul asta nu se depune grasime, ci doar musculatura.
Da, grasimea natural este sanatoasa si foarte buna fiind procesata natural de corpul uman.
Carnea este foarte buna, organele e pasari si animale (inima, ficatul, pipota, rinichii) sunt foarte bune, pregatite pe gratar, in cuptor sau fierte, dar NU prajite.
Legumele si fructele sunt foarte bune, in toate formele.

Nu sunt sanatoase si trebuiesc evitate: salamurile, carnatii, afumaturile, mezeluri procesate, snaksurile, cerealele, dulciurile si sucurile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E bună, dar nu goală. Pe pâine, cu salată de roșii.

| Donsavas a răspuns:

Iti dezvolti mușchii. Nu ai cum sa pui grăsime pe tine fără să pui si pe abdomen.