| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de burta, am 60 de kg? Sunt slab dar fix in burta ma ingras, de mancat nu prea mananc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar prin sport poti scapa de burta.

| Frank51 a răspuns:

"In burta" se ingrasa toti oamenii, pentru ca corpul depune grasime preponderent acolo. Ca sa slabesti trebuie sa fi in deficit caloric si sa faci sport, de preferat excercitii cu intensitate ridicata si cardio. Nu este greu de slabit, problema este mentinutul.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să renunți la carbohidrati simpli.

| aimullah123 a răspuns:

1)Daca nu ai burta prea mare o dai mai greu jos. Adica daca mai ai doar putina grasime se duce intr-un timp mai indelungat
2)Stresul nu iti da voie sa slabesti deci poate esti stresat
3)Degeaba mananci putin daca mananci cipsuri/carnati/fripturi iar legume si fructe spre deloc
4)Degeaba mananci putin daca esti sedentar
5)Verifica daca nu ai vreo afectine gen probleme cu glanda tiroida sau afectiuni ale organelor interne. Adica poate aia nu e grasime (Ai grija ce intelegi din asta. Sa nu cumva sa te sperii aiurea. Doar gandeste-te daca ai simptome specifice anumitor boli)
6) Poate nu esti in deficit caloric si de aceea nu slabesti

| Meckgraffity a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci seara