| IHEMM a întrebat:

Cum scap de grăsimea facială și de "gușă" acasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Trebuie sa te pui pe slabit (dieta+sport) Se slabeste proportional, nu poti slabi doar la picioare sau doar la gusa, cine zice asa ceva e un tampit.

| Madayna a răspuns:

Probabil este grasut/a pe intregul corp, nu numai la fata. Incearca sa mananci mai sanatos, mai multe legume, fructe si bine-nteles carne slaba, multa apa si sport.

| Unstopable a răspuns:

Incearca sa mananci mai putin.
sau cand mergi la MCdonalds bea o cola zero la fiecare meniu BigMac

| frumusica9999 a răspuns:

Sunt mai multe feluri prin care poti scapa de grasime insa unul foarte rapid este o dieta cu legume si sport, eu am incercat.

| bluecarrot a răspuns:

Daca tu esti grasut/a in mod proportional pe tot corpul(incluzand grasimea faciala si gusa) atunci tot ce trebuie sa faci este sa slabesti. Daca insa gusa ta nu corespunde cu restul corpului tau atunci s-ar putea sa ai tiroida marita si sa trebuiasca sa te duci sa vezi un medic endocrinolog.