| Sara2 a întrebat:

Cum scap de incomoditatea, tensiunea și durerile de cap și gât provocate de spondiloza? Am fost la medic mi- a dat un tratament pe care l-am început de câteva zile, am început să fac și fizioterapie dar momentan mă simt în continuare fff rău crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonime23e4 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic, dar totul este psihic. Daca tu tot de gandesti acolo si esti ingrijorat, niciodata nu o sa scapi. Spondiloza e boala super comuna in ziua de azi, in general din cauza statului excesiv la calculator. Incearca asta o saptamana: fi mai calm nu te mai gandi acolo, adopta o pozitie corecta pe scaun si noaptea neaparat sa dormi minim 7-8 ore.

| K9noua a răspuns:

Pai nu o sa te simti mai bine asa imediat, daca doctoru a zis acolo ceva si mergi si faci si terapie o sa te simti mai bine, nu suntem medici laughing)) recomand sa intrebi doctorul sau fizioterapeutl