| ursuletlove11 a întrebat:

Cum scap de muscaturile pe purici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cea mai buna metoda de calmare a simptomelor este un dus cald cu sapun si ulterior, aplicarea unei creme cu hidrocortizon de 2 ori pe zi in zonele iritate.
Te pup!

3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cele normale dispar singure intr-o zi, daca faci alergie iei un antihistaminic -claritine pentru calmarea mancarimii.Succes!

| mona a răspuns:

Poti sa te faci cu ce vrei tu ca nu iti trec mai repede decat trebuie si o spun din proprie experienta