| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de tensiunea mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta vei scapa daca mergi la medic si dupa consultatie, analize. iti stabileste un tratament medicamentos si un regim alimentar. pina ajungi la medic (cat mai urgent), mananca usturi 2 catei pe zi, sai ia capsule cu usturoi. sint la farmacie.

3 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Cosulta un dr caci nu trebuie doar sa scapi de o tesiune care zici tu ca-i mare, ci trebuie sa vezi ce anume face ca ea sa fie mare, poate fii ceva banal sau in cazuri mai nefericite sa suferi de afectiune mai grava.Sotul meu avea tensiunea mare, datorita insuficientei renale cronice(adica nic unul dintre cei 2 rinichi nu-i functionau)Consulta un medic pentru o serie de analize e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum scap de tensiunea mare? nu ca as avea tensiunea exagerata da am emotile cand ma duc la doctor si imi zice ca am tensiune. ajutarima va rog

| zeneka a răspuns:

Depinde ce tensiune...trebuie si specificat... k poate sa fie si tensiune arteriala happy