| andreea1valentina6768 a întrebat:

Cum scapi de durerea de masele? Efectiv nu trece de o saptamana. Mentionez ca nu doresc vizite la doctor/dentist(va rog sa nu insistati). Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nurofen Forte.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" durerea de masele? ..Mentionez ca nu doresc vizite la doctor"

ok, rabdă fericit

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice durere are si o cauza.
Poti cere dela farmacie un analgezic mai puternic adecvant varstei tale, dar nu va rezozolva cauza.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Elimina laptele din dieta.Eu după ce am renunțat la lapte nu am mai avut probleme cu dantura.

| ancaval a răspuns:

Cu o pastilă, provizoriu, evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Ketonal

| valentinsdq a răspuns:

Nu ai cum sa scapi. Pe moment cu pastile. Dar cu cat amani cu atat va fi mai rau ce-ti va face dentistul.
Fa-ti curaj si du-te.