| gritt a întrebat:

Cum scapi de overthinking?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand cat mai mult in limba romana, ca sa intelegi ce citesti.

| Lukasssz a răspuns:

Faci exercitii la mate, iti vor da shut down la creier in secunda doi.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Incepi sa faci mai multe activitati.

| StrongHeart a răspuns:

Înveți limba română și scapi de cuvântul ăsta.

| gritt explică (pentru StrongHeart):

Învață-mă tu care e corespondentul lui overthinking și apoi amintește-mi cu ce se face răspunsul tău util și de ce ar trebui să folosesc un corespondent când toată lumea înțelege despre ce vorbesc.
Pun pariu că ești creștin laughing))))

| FreddieM a răspuns (pentru gritt):

Te-nvat eu gratis amice, vad ca nu esti capabil sa explici. Overthinking=prea multe ganduri.
Cheers

| FreddieM a răspuns:

Fa underthinking si scapi sigur.
Cheers

| morfeo a răspuns:

Iti dai 2 palme, numeri pana la 3 si cand ai ajuns la 3 faci ce ai de facut.

| Sky7 a răspuns:

Prin meditatie, yoga

| Gabriellk a răspuns:

Evita sa stai singura in ganduri. Ele pornesc mereu fara intrerupere acelasi val emotional in creier fara sa ai putere de control.

| Octavian4044 a răspuns:

Asculta o muzica cu vibe bun
Traieste momentele actuale, nu te gandi ce va fi, gandeste CE ESTE.
Asa vei vedea ce va fi.