| asd000 a întrebat:

Cum scoti viermii din cirese pentru a face dulceata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Le canti. Mai ies o parte deasupra la fiert. Restul = proteine fierte.

Răspuns utilizator avertizat
| DorelExpertu a răspuns:

Simplu, ii momesti cu ciocolata.
Pui cate o ciocolata usor topita langa cirese, ei vor simti mirosul si se vor duce ghidati de aceasta spre ciocolata.
Precizez, nu recomand sa mai mancati aceea ciocolata dupa.

| JoleneSth20 a răspuns:

Noi le desfăceam în două, le treceam prin apă și le puneam așa. Dar trebuie să fie din alea,, cărnoase'', altfel riști să se tocească și să iasă apa din ele, adică să fie un dezastru. big grin

| Melisa939282828172 a răspuns:

Pui ciresele in apa rece si vor iesi singuri

| MihaelaRafaela a răspuns:

Le arunci