| MihaiPaleologu a întrebat:

Cum se elimina un fecalom? Si unde in Bucuresti se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se foloseste un irigator si apa calduta cu sapun.
O asemenea spalatura de intestine poate face orice cadru medical (inclusiv asistentii), mai ales la clinicile de interne.

| MihaiPaleologu explică (pentru Bula):

Multe fecaloame nu ies doar cu clisma, oricum mersi de raspuns, doream ceva mai concret, un nume o clinica niste preturi, dar cer prea mult cred

| Bula a răspuns (pentru MihaiPaleologu):

Cu clisma repetata se rezolva in majoritatea cazurilor.
Insa o consultare laparoscopica ar fi recomandata, poate exista ceva probleme la colon, care trebuie indepartat (de exemplu mici polipi).
Solutia este internarea la o clinica de interne, si pentru investigatii.

| CamyiDe a răspuns:

Ai rezolvat undeva? Ma intereseaza si pe mine. Multumesc