| anonim_4396 a întrebat:

Cum se ia paracetamol normal? Il lasi sa se topeasca in gura sau il inghiti cu apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria05hm a răspuns:

Îl înghiți cu apă. Este foarte amar. Multă sănătate!

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Îl înghiți dintr-o dată. Cred că nu are un gust plăcut.

| gabicoo a răspuns:

Îl înghiți cu puțină apă!

| laSoledad a răspuns:

Now, that's what I call an awkward question!

| aXy99 a răspuns (pentru laSoledad):

Acum ma astept la intrebari de genul:
"Cum se bea apa? Trebuie s-o mestec sau pot si s-o inghit direct?"

| Catrice a răspuns (pentru aXy99):

《"Sa fie calda sau rece? De la robinet, plata sau minerala? Cu plus de vitamine sau fără? Dar pot pune lămâie? Dar zahar?"》

Răspuns utilizator avertizat
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Cu apă!

| Rihhana1 a răspuns:

Se ia cu apa pisi.

| împreunăfacembine a răspuns:

Bună,

Il inghiti cu apa, daca il lasi sa se dizolve in gura nu isi va face efectul, dar la cat de amar e nu cred ca ai putea sa il tii mult in gura.

| AmeliaD a răspuns:

Il inghiti cu apa.Nu iti recomand sa il lasi sa se topeasca ca este extrem de amar.