| Începătorul988 a întrebat:

Cum se numesc acele pastile care contin foarte mult calorii? Se pot lua fara trimitere de la medicul de familie(ceva gen parca era )
Sunt destul de slab.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multivitamine cauta in lidl A-Z cu capac rosu.

| Începătorul988 explică (pentru mgtow):

Marca proprie Lidl, sau?

| RAY a răspuns:

Nu exista pastile cu calorii

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Erau ceva de genul, mi-a zis cineva acum ceva timp. Dar am uitat numele lor.

| RAY a răspuns (pentru Începătorul988):

Multivitamine care dau pofta de mancare

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Pofta de mancare am, mananc, diar ca nu pun pe mine.

| RAY a răspuns (pentru Începătorul988):

Pai nu poti pune asa repede, 7000 de calorii = 1 kg de grasime, trebuie sa fi macar pe plus cu 1000 de calorii per zi, consuma mai multe grasimi

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Am consumat, ca tot dvs. mi-ati zis. Mancam foarte multa slanina, fast food, dar degeaba. Nu depaseam 55/57kg.

| RAY a răspuns (pentru Începătorul988):

Man eu am ajuns de la 65 la 85 in cam 3, 4 ani, nu te ingrasi repede si mancam multe prosti, dulciuri, eu unu as baga sala in locul tau

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Nu am timp de sala. Nu vreau masa musculara, vreau doar sa am greutatea normala pentru un om de 1.78/1.80

| RAY a răspuns (pentru Începătorul988):

Ce e normal pentru x poate fi anormal pentru y

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Faza e ca sunt prea slab. Adica, am undeva la 50/55kg la 1.80. Imi cuprind incheietura cu mana.

| RAY a răspuns (pentru Începătorul988):

Trebuie ceva facut, nu e ok, doctorul ce a spus?

| Începătorul988 explică (pentru RAY):

Am facut analizele acum ceva luni, si mi-a zis ca am proasta alimentatie. Dar nu inteleg, am mese destul de bine organizate, 4/5mese/zi.

| OldSoul a răspuns:

Incearca cu batoane proteice, nu stiu daca ajuta, si cat ajuta, dar merita sa incerci.
Nu face greseala sa iei mai multe de acelasi fel, ia si tu cate unul din fiecare si vezi care-ti place mai mult.
Luasem si eu odata cateva bucati, si aveau un gust oribil rolling on the floor

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Apai, nu conteaza gustul. Doar sa pun burtica pe mine. laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Începătorul988):

Acum ceva timp, am auzit de la o persoana ca ar exista ceva pastile de ingrasat, cica a luat el aduse din america etc, acum, nu am idee despre ce pastile e vorba.
Chiar si asa, incearca sa urmezi un regim cu shaorma laughing Sa moara de invidie aia de se ingrasa si cand miroase o shaorma.

| Începătorul988 explică (pentru OldSoul):

Am incecat si d-aia. De obicei mananc mult fast-food. Doar ca ajung pana la maxim 57kg si dupa scad.

| alex15ccc a răspuns:

Mergi la sala, chiar daca nu vei creste in masa tot vei arata mai bine fara tricou rolling on the floor

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Aceasta intrebare se adreseaza doar medicului veterinar.