| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cum se numeste solutia aceea de o folosesc dentistii sa omoare nervii? nu vreau sa-mi spuneti alte metode de a omori nervii, nu vreau sa-mi spuneti de ce vreau sa stiu sau ce vreau sa fac cu ea etc... vreau doar sa stiu asta daca stiti si voi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caustinerf se numeste sau arsenic!

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Solutia se numeste ''arsenic''.

| nicky a răspuns:

Dentocalmin dar nu poti sa o cumperi decat daca ai reteta.

| lora_9285 a răspuns:

Cred ca despre arsenic este vorba.

| SweetCandy a răspuns:

Arsenichappy

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Solutia se numeste Arsenic!

| mcvlad a răspuns:

Ca metoda populara, babeasca, dar total nerecomandata, este Tamaia... da, ma refer la tamaia cumparata de la biserica! Repet, nu recomand!

| mcvlad a răspuns:

Scuze, nu am citit cu atentie intrebarea, si ti-am sugerat tamaia. Intr-adevar, sunt de aceeasi parere cu "Iora", arsenicul este folosit pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si nu iti spun pentru ca este periculoasa. Oricum nu gasesti la liber sau in farmacii, numai medicii stomatologi o pot cumpara, cu parafa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cat timp omoara arsenicul nervul?