| Girly97 a întrebat:

Cum se poate adapta o persoana cat mai repede posibil cand din Romania se duce in Regatul Unit astfel incat sa se duca la culcare si sa se trezeasca cum o fac ceilalti britanici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu e chiar asa mare diferenta de fus orar. Sunt doar doua ore. Ce faceai daca erai in Australia? Acolo, chiar ca ai fi avut probleme.

| Girly97 explică (pentru ardnaxur1961):

Păi te poți trezi foarte devreme de exemplu.

| darrio2007 a răspuns:

Te culci după ora care este acolo. Si te scoli la fel. Cateva zile va fi mai greu apoi te obisnuiesti.

| RAY a răspuns:

Organismul se adapteaza, uni pot avea insomi la inceput, stres, anexitatea dar trec si ele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 2 ore diferenta nu 10

| Nonolita a răspuns:

Uiti obiceiurile proaste de acasa. Te culci normal ca toti de acolo.

| Csander a răspuns:

E vorba de stres, nicidecum diferenta de fus orar.

| Girly97 explică (pentru Csander):

Atunci cum explicati posibilitatea ca un roman care abia a sosit in Mare Britanie sa se trezeasca la ora 4 dimineata pentru ca in Romania se trezea la ora 6?