| catthshshshs a întrebat:

Cum se poate regla ciclul menstrual? Niste sfaturi va rog happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Doar natura mama sau duhul sfant poate realiza acest fenomen, totusi in timp ce te maturizezisi si iti incepi o viata sexuala "serioasa" si mai mult normala si stabila, se realizeaza de la sine reglarea CM.
Hai.cu multa sanatate!

| cretzufinish a răspuns:

Cu ajutorul pastilelor anticonceptionale care au si acest rol. Discuta cu un medic specialist si in functie de varsta, stare de sanatate etc iti va administra pe cele potrivite.

| dot a răspuns:

Ginecologul iti poate recomanda niste pilule contraceptive care sa iti regleze ciclul mesntrual

| tyana a răspuns:

Extract din mladite de zmeur. E un produs naturist pe care il poti gasi si in farmacii.In ultima vreme multi ginecologi il recomanda, preferandu-l anticonceptionalelor pentru reglarea menstruatiei.

| Gizăz a răspuns:

După ora de vară.

| zhady a răspuns:

Ai avut de-a face cu anticonceptionalele?

| JeSa a răspuns:

Ceva natural, ar fi ceaiurile, precum - Salvia, Mărarul, Coada-şoricelului, etc...(aici vei găsi mai multe informaţii, http://www.mariplant.ro/? p=p_224&sName=Topul%20celor%20mai%20eficiente%20plante%20in%20tulburarile%20de%20ciclu%20menstrual ). Iar, în ceea ce priveşte nişte "pastile speciale în reglarea menstruaţiei", te poţi prezenta la medic, şi-ţi va explica despre care sunt vorba.
Totuşi, poftim şi citeşte, asta ca să-ţi formezi o idee despre "reglare ciclul menstrual",
http://www.sfatulmedicului.ro/index-medical/reglare+ciclu+menstrual

Sănătate!:)

| Angiutssa a răspuns:

Eu iau in fiecare seara o pastiluta de la plafar, Evening Primrose +vit. E, de la Rotta Natura BioEnergy Line.
Iti voi spune ce scrie pe cutie:
Uleiul de Evening Primrose(Luminita de seara) este o sursa importanta de acizi grasi nesaturati, in special linoleic si gama linoleic.
-este implicat in mentinerea balantei hormonale la femei
-mentine sanatatea pielii, integritatea si elasticitatea acesteia
-confera un aspect sanatos parului si unghiilor
-ajuta la reducerea masei corporale prin intensificarea arderii grasimilor.
Iau aceste pastilute la recomandarea medicului.
Sper ca te-am ajutathappy

| iloveusa a răspuns:

Tratamentele naturiste sunt cea mai buna solutie:incearca ceaiul de coada soricelului, de cretisoara, de cimbru si de frunze de zmeura.crede-ma,chiar functioneaza!