| sivuelena a întrebat:

Cum se poate trata conjunctivita pe cale naturista?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu incerca sa-ti tratezi conjunctivita naturist ca vei ramane cu sechele toata viata. Mai bine mergi la un oftalmolog si urmeaza tratamentul recomandat.

mlm
| mlm a răspuns:

Una-doua lingurite albastrele, se oparesc in 200 ml apa in clocot, se lasa o ora, apoi se strecoara, se pun comprese pe ochi; Se oparesc doua-trei linguri de musetel cu 200 ml apa in clocot, se lasa acoperit o ora, se strecoara si se spala ochii cu aceasta.Sau mai poti face urmatoarea reteta:peste o jumatate pahar de coaja de castravete se toarna 300 ml apa in clocot, se adauga o jumatate lingurita bicarbonat de sodiu, apoi din preparatul obtinut se pun comprese.

mira
| mira a răspuns:

Nu exista tratamente naturiste in conjunctivita.In primul rand trebuie sa afli ce fel de conjunctivita ai si apoi sa ti se recomande colirul adecvat.Nu exista plante recomandate in aceasta situatue.Toate devin un mediu propice pentru dezvoltarea microbilor.Naturistii n-au aflat inca aceasta noutate veche de 20 de ani. Urmareste vinerea pe EtnoTV la 17, 30 expunerea dr.Monica POP chiar despre conjunctivite.Sanatate.Mira

| LoryM22 a răspuns:

Da rezultate foarte bune salvia: 3 cani de ceai pe zi, fara zahar; si comprese cu ceai, pe ochi, cat se poate de des.
Numai bine!

| mioara a răspuns:

Fa ti o biorezonanta la calivita