Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate trata mancatul compulsiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Paine prajita si alte alimente 'tari' ce trebuie mestecate ca sa le poti inghiti.

| IMC90 a răspuns:

Cu psihoterapie si SSRI
Ai bulimie sau doar bagi in tine? laughing Ca daca e varianta a II-a, e nevoie doar de psihoterapie.