| aimullah123 a întrebat:

Cum te adoarme anxiar-ul?
Brusc si cu ameteli inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu iau la nevoie o pastila 1mg si iti da o usoara somnolenta si calm, nu iti da ameteli cel putin mie nu imi da. Daca nu ti-e bine cu anxiar incearca bromazepam, fratele lui, e mai usor insa ai grija ca da dependenta.Bafta!

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu, il iei si la cam 20-30 de minute incepi sa te simti usor ametit, iti vine sa te pui in pat si te ia oarecum somnul. L-am luat si in timpul zilei, pentru anxietate si doar te relaxeaza putin

| Donsavas a răspuns:

Toate anxioliticele dau dependenta! Nu, anxiarul este un somnifer usor pe lângă multe altele. Se prescrie deseori copiilor de la neuro.

| alex15ccc a răspuns:

Anxiar-ul nu adoarme brusc, este recomandat mai mult in anxietate, din cauza efectului relaxant.
daca vrei un somnifer mai bun(rapid) incearca imovane sau stilnox.

| alex15ccc a răspuns:

Ai grija sa nu iei mai mult de cateva zile/o saptamana, aceste medicamente dau dependenta si nu o sa mai poti dormi fara ele.

| aimullah123 explică (pentru alex15ccc):

Mi-a dat 2 saptamani 1mg si 2 saptamani 0.5mg

| OlteanInfocat a răspuns:

Bunicul meu lua, avea ameteli la 10 minute dupa ce il lua, dupa acea astepta putin si adormea