| anonim_4396 a întrebat:

Cum te vindeci de perfecționism?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Zi mai exact ce crezi ca te face perfectionist/a? De cele mai multe ori autocaracterizarile sunt facut pe net de niste oameni car enici macar nu situ ce inseamna termenul.

| FreddieM a răspuns:

Simplu. Fii tu insuti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin izbirea de realitate în mod repetat.

E fain să ai idealuri, dar trebuie să accepți și că trăim într-o realitate departe de una ideală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai cum. Eu toată viața am fost așa. Bine, eu am luat-o ca pe un atu.