| anonim_4396 a întrebat:

Cum tragi in piept fumul de tigara? Ceva metode?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu scuzele de rigoare. Intrebarile devin din ce in ce mai penibile.

52 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu, decat sa fumez mai bine imi pun ceva alcool in narghilea si trag tongue e f tare tongue

| PauLa.M a răspuns:

laughing
Mndaa...tragi din tigara si pui pe cineva sa te sperie ceva de genu "vine mama" laughing
tii fumul in gura pnm.si tragi aer pe gura straight face dar nu ca si cum te ai droga.

| PauLa.M a răspuns:

@Alyss laughing pai nu stiam cum sa pun faza cu speriatu "hii" laughing nu stiam cum sa o scriu nooroc de tinelaughing)

| snepy a răspuns:

Presupun ca esti un pusti de 14 ani care vrea sa fumeze sa fie "TRU" in fata prietenilor.
Are dreptate BRO, sunt intrebari din ce in ce mai penibile, in curand o sa apara intrebari gen "Cum imi bag in vene?" " De unde se cumpara droguri?" "Cum se taie venele?"

Nu am sa iti raspund la intrebare pentru ca nu vreau sa te apui de fumat, sal.

| ştrumf_8528 a răspuns:

Ce intrebare straight face si nici nu am sa-ti raspund la ea happy
Primu` meu fum a fost acum o saptamana. si e foarte aiurea oh go on
Nu e bine sa fumezi ca nu poti sa te mai lasi dupa aia.
Te rog... sad

| usy313 a răspuns:

Tragi fumul in gura si apoi tragi aer pe nas pana il simti in piept, si dai afara, pe nas sau pe gurawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cumva vrei să te apuci de fumat sau vrei să-ți încerci abilitățile în fața prietenilor?
Încearcă o țigară foarte slabă (Kent gri, are gudronul 1 mg) tragi foarte ușor în tine ca și cum ai trage un aer foarte încet fără să-l simți.
Dar mai bine renunță, este foarte toxic și nociv.
Îmbătrânești cu 10 ani mai devreme, organismul tău devine o sursă de nicotină și monoxid de carbon benefice unei forme de cancer pulmonar.
Afectezi și sănătate acelor din jur și al mediului înconjurător.
Mai bine practică un sport, este de 100 ori mai sănătos!
Sănătate și plămâni curați.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai incerca! Stinge ce-ai aprins si gata! Ti-o spune un fumator!
Fratilor, nu-i mai incurajati! Ca astia cumpara si tigarile de pe piata care imi revin mie!tongue
Vorbesc foarte serios!
Mai bine, nu vrei sa-ti fac tema la romana? Retractez penultima mea postare referitoare la teme!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Termina cu prostiile. Nu te apuca de fumat ca nu mai scapi de viciul asta si este cancerigen. De ce sa fumezi, doar ca fumeaza si colegii si rad de tine? Au parintii bani sa te tina cu tigari? Nu crezi ca ai putea cu acei bani sa iesi la un suc cu iubita, sau la un film? Dragul/a meu/a, sunt atatea lucruri bune de facut cu acei bani, nu te lasa ambitionat de colegi. Spune-le ferm ca tu nu vrei sa fumezi si vor inceta si, crede-ma fumatul nu te face mai barbat sau mai femeie. Maturitatea se vede din deciziile bune pe care le iei. Gandeste-te bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PauLa. M:rolling on the floorlaughingSi eu stiam asta cu vine mama, doar ca in varianta :"Hiiii ma prinde mama"laughinglaughing. Automat cand ai zis "hii" ai tras, dar nu intseleg de ce sa fumezi? Care`i satisfactsia? N`are rost...doar pentru ca 'cei mari' o fac...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este una dintre cele mari tampenii, ar trebui sa se faca bancuri pe seama asta, zau e o tampenie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu fumam,, si am 14 ani, dar ma las foarte usor, si nu-i prea bine sa fumezi, mai bine te apuci de un sport, ceva acolo,, odata nu-i asa grav ca incerci o tigara, 2, dar sa nu fi dependent, astai ideaa,, bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu esti nebun?!

de ce sa te apuci?!
mi se pare una dintre cele mai mari prostii pe care poti sa o faci...eu m maxim3 saptamani si nu pot sa le mai las! si este mai bine ca nu le tragi!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine nici sa pufai laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E penibil...pe bune acum sa fim si noi seriosi. tu ori ai 14-16 ani vrei sa te apuci ori nu ai ta niciodata in piept. daca vrei sa te apuci tine cont de sfatul unuia mai mare si nu o fa...nu ca am cine stie ce experienta insa am facut si eu prostia sa ma apuc de fumat de mica, insa nu pentru a fi tru ci din cauza suferintei in familie si acum imi pare foarte rau.decat sa fii cool mai bine stai la locul tau. e un simplu sfat foarte util tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Idem paula. m

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce dracu frate.nu stiu cum sa tragi dintr-o tigare? eu am 14 ani si fumez de 3 luni dar fumez numai cu pritenii de placere ca ma las foarte usorhappydeci sfatul meu apucate ca oricum nu mori sanatos. ce are daca mori cu 1 an mai repede? aaaa.sa iti rasp la intrebare tragi din tigare ti fumul in gura si dupa aia tragi iar aer in piept! simplu! bft la fumat si apropo fumeaza numai de placere nu ca iti cere corpulhappybft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum drg sa il tragi simplu eu am fumat si crd ma voi lua de fumat iar acum am 13 ani si ma mai auc d fumat pe la 1 ani incolo poate mai devreme nu e asa rau e nu stiu calumea sa fumezi mie mi-a placut si fulez bete de marar patrunjel foi de dafin frunze de nuc astea nu prea dauneaza.vam pwopat bye byetonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si colegi mei fumeaza de vreun an. Ei tot ma bat la cap sa fumez [ eu am mai fumat de cateva ori cand aveam 10 ani ] Numa sa vad cum ii. Cand am cedat si le-am zis ca o sa fumez toti ziceau ca o sa ma inek si nu stiu ce si pariau. Eram mai multi. Ei nu stiau ca am mai fumat. Am luat fiecare cate un kent mare si al meu o fost cel mai negru la final. Leam fumat si fara filtru fara sa ma inek. toti au fost surprinsi si desi stiu sa fumez nu o fac si nu iti recomand nici tie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata e scurta si noi sutem tineri >hai mah chiar asa vrea si baiatu sa incerce ce naiba ca nimeni nu e sfant am fumat si eu mare **** de chestie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut curiozitatea asta laughing dar de la un fum am ajuns la cateva pachete.acum imi doresc sa ma las dar de fiecare data cand imi vad prietenii cu tigarile aprinse uit tot ce mi-am propus.happy Asa ca nu te apuca.eu imi doresc sa nu fi invatat vreodata.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc alin. si m-am apucat de tigari acum vreo 9 luni, deja nu pot sa m las. stiu ca nu-s sanatoase dar. asta e tongue pe o parhe is bune...si astia cu gumele cu ***... ori fumati ori nu mai fumatzi. pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tine macar de foame? Nu am incercat si nu voi incerca. Salut!

| cosminandrei a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tine de foame, insa iti face pofta de mancare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi nu intelegeti un lucru. Un fumator pasiv e mai predispus la cancer decat un fumator activ. Poate ca toti prietenii lui sunt fumatori, si nu vrea sa fumeze doar sa fie "tru", doar pentru ca nu are ce face din moment ce toti duhnesc a tutun.Parintii mei si sora-mea si cumnata-miu, toti fumeaza.Eu de ce nu m-as apuca din moment ce oricum inhalez tutun, si imi stric plamanii, poate chiar mai mult decat ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dao in mortimasi uite asa m-am apucat si eu de fumat sa vad daca pot sa trag in piept, si de 1 an tot zic ca ma las de fumat.Si c vrei saiti spunc cum sa tragi intreaba un prieten ca nu pot sa-ti explic prin scris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna happy daca e sa ma prezint, ma prezint ca un copil prost, de 15 ani care a incercat si el sa fumeze happy deci, cand am vazut subiectul asta, am incercat sa trag in piept (pana acum le pufaiam laughing ) si e f nasol, sunt tari, (si mie mi se pareau slabe ca nu trageam in piept laughing ) deci mai bine nu incercawinking oricum ma las de ''fumat'' fiindca prietena mea nu suporta ca fumez big grin si mai bine ma las decat sa ii supar pe cei care tin la minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok...trage aer ca si cum ai inspira, o sa te prinzi pe parcurs, vine de la sine. A, si lasati oamenii sa faca se vrea, raspundeti doar la intrebare, nu dati tot felul de sfaturi care n-au nicio legatura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

May eu am 16 ani si mi-a dat un prieten sa fumez mi-a placut si mia si explicat cum sa trag in piept nu pea m-am prins dupa duar4 tzigari si vreau sa ma apuc te fumat ca-mi place dar mie teama ca pot avea probleme grave daca ma apuc de fumat asa ca nu incercati niciodata
sa fumati ca va va place sunt sigura dar dupa sigur va si apucati de fumat FUMATUL DAUNEAZA GRAV SANATATI!:p

| CrazyYoyo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici cola nu e sanatoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg dc speriati lumea sa nu fumeze ca faci nu stiu ce boala straight face fratee traiesteti viata laughing) ca ai doar 1 si fumeaza daca iti place trebuie ta viata tawinking eu fumez doar asa la ocazii ca prietenii dar nu des ca sa nu fac un viciu din astawinking fa si u la fel nu te mai lua dupa altii ca decat sa fii mos/baba la 60 de ani tot o sa ai tu o boala ca asa sunt batranii asa ca traiesteti viata pa-pa