| wrzzer123 a întrebat:

Cum tratez depresia cronica? Dau funda! Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ai autodiagnosticat singur? sau ai primit diagnosticul de la un psihiatru? incearca la un psiholog, psihoterapeut si daca nu functioneaza urmeaza tratament. depresia cronica e ceva serios nu stiu cu ce te-ar putea ajuta niste vorbe care oricum ma gandesc ca le sti si tu.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand omul a zis de o depresie cronica voi de ce insistati pe mersul la psiholog care sta de vorba cu tine 50 de minute si la urma iti ia banii si nu insistati pe mersul la psihiatru care iti da si un tratament.
wrzzer123 este cazul sa mergi la psihiatru acolo ti se va face o evaluare se va pune un diagnostic si ti se va da un tratament, cu vorbele psihologilor nu ai sa te vindeci in veci.
Ai nevoie de tratament, si lasa prejudecatile ca cine merge la psihiatru este nebun.
Aici nu e nimic de ras, iar cine rade sa pateasca el!

| Wr3nch a răspuns:

Mergand la psiholog. Aici o sa primesti cel mult glume de prost gust.

| wrzzer123 explică (pentru Wr3nch):

Am sa vad eu deamu!

| Werrich a răspuns:

Mergi la un psihoterapeut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te caci pe ea depresie.

Răspuns utilizator avertizat
| DoamnaGasca a răspuns:

Dacă vrei scrie-mi pe Instagram și vorbim mai mult @fanart6667

| Errnesto a răspuns:

Te duci la un bar si bei pana cazi pe jos cel mai bun tratament acum vorbind serios te duci la un psiholog

| MoofieCake a răspuns:

N-o sa mai evoluezi niciodata daca-ti pierzi timpul cu depresii si tot felul de prostii inutile.
Presupun ca esti tanar, e inutil sa te dai pe antidepresive de la varsta ta. Bucura-te de viata, salut