| 2420 a întrebat:

Cum tratezi insomnia acută?

Azinoapte nu am putut dormi deloc deși ieri am muncit schimbul 2 la serviciu.

Am problema aceasta de ani de zile.

O noapte dorm, o noapte nu dorm în general dar nu pricep de ce.

Efectiv deși am luat și o pastilă de somnifere Im0vane ieri seară inainte să mă culc, tot nu am putut dormi deloc.

Ce calmante îmi recomandați să iau seara inainte de culcare?

Sau poate pe timpul zilei pentru a putea fi cât mai concentrat la serviciu.

Mai suferă cineva de insomnie acută?

Dacă da, cum ați tratat-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic pentru un alt tratament. Nu toate somniferele sunt la fel deci trebuie gasit cel care functioneaza pentru tine.

Nu vad nici un sens sa iei pastile de concentrare cat timp ai problema cu somnul, trebuie sa trtezi cauza, adica insomniile care duc la probleme de concentrare nu problemele de concentrare in sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista anumite suplimente dar nu te pot ajuta pentru totdeauna, din cauza ca in momentul in care incetezi administrarea lor, revine insomnia.
Cel mai bine mergi la un doctor, poti ruga si medicul de familie sa te ajute.

| Dyalema a răspuns:

Eu am luat melatonina câteva seri.