| gritt a întrebat:

Cum treceti prin perioadele stresante? Nu pot controla ce se intampla, imi tremura mainile si inima mereu si ma gandesc daca merg la doctor, poate sa-mi prescrie ceva pentru asta chiar daca stiu ca e o anxietate temporara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu rezolvi problema care a cauzat stresul? Ca sa scapi

| gritt explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu se pot rezolva e pe o zi pe alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac s3x

| TheChamp a răspuns:

Salutare, pai ai mai multe variante, in principiu sa faci ceva ce iti ocupa atentia, un hobby. Poti face miscare/sport, mergi la sala, alergi, ca sa-ti eliberezi tensiunea din corp. Tensiunea corporala sau psihica se mai poate elibera prin mansturbare sau sex. Tu alegi.

| Dora11 a răspuns:

Buna.Da ar fi bine sa mergi la medicul de fam.sa i spui.