| mandrei2018 a întrebat:

Cum v-ați simțit după procedura de implant dentar și care au fost cele mai mari provocări pe care le-ați întâmpinat în procesul de recuperare?

https://prodentdrgruia.ro/servicii/implant-dentar

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Am si eu prieten care si-a pus recent.N-a intampinat provocari deloc, aceleasi chestii spuse mai sus. Dar el si asa e mai extraterestru de fel, caci la unele proceduri nici nu i se face anestezie, iar dentistul nu ii da mereu antibiotic. laughing Cred ca depinde de organism si de nivelul de toleranta al durerii, care este diferit de la om la om.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Am trecut prin asta de 3 ori! În afară de chestiile normale: durere, sângerări... am luat calmante și am dormit OK. Igiena gurii e foarte importantă, repausul (odihna), hrana moale și chestii ușoare de făcut fiindcă la eforturi e nebunie! Numai bine!