| relativsausigur a întrebat:

Cum va simtiti cand dormiti ziua in loc sa dormiti noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu am probleme. Am făcut atatea nopti albe in garda sau invatand, incat pot dormi oricand, oricat

| relativsausigur explică (pentru Brigaela):

Depinde si cate nopti de garda se intampla sa ai.
Daca ai una pe saptamana nu simti chiar asa efectele.

| Brigaela a răspuns (pentru relativsausigur):

Acum nu mai fac garzi. Dar vreme de vreo 5 ani faceam cam doua pe saptamana

Bula
| Bula a răspuns:

Noaptea, in general, dorm 5-6 ore, in fuctie de cat de ocupat sunt.
Deoarece nu am un orar fix de lucru, dupa masa de pranz obisnuiesc sa mai dorm un jumat de ora, somn care ma readuce in forma si fac fata bine pana la cel de noapte.
Astfel nu simt oboseala apasatoare spre sfarsitul zilei si pot sa-mi fac atributiile fara prea multa stresare, nu-mi "omor" nervii. happy

Consider ca, relaxarea armonioasa la nevoie ajuta organismul la refacere, inainte sa fie distrusa prin suprasolicitare stresanta neglijenta - ceea ce este factor esntial pentru mentinerea sanatatii.

| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa somnului de noapte, duce la tulburari nervoase si probleme de sanatate mari.

Eu una prefer sa dorm noaptea si sa lucrez ziua, cum este si normal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mult mai obosit.
Mai bine stau nedormit, si ma culc seara mai devreme.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Somnul de zi nu are sa se compare niciodată cu cel de noapte. Când dormi ziua si lucrezi noaptea esti obosit mort, cel puțin când vi de la muncă esti terminat.

| PumpkinDoll a răspuns:

Ma culc la 6, ma scol la 12...ma simt normal

| wpetterssone a răspuns:

Nu am o problemă dacă dorm ziua sau dacă dorm noaptea. Atunci când lucrez noaptea, dorm ziua. Mă simt destul de bine.

| relativsausigur explică (pentru wpetterssone):

Si faci de mult asta?

| wpetterssone a răspuns (pentru relativsausigur):

Da, de trei ani.

| EcceHomo a răspuns:

Ca un matador în fața unui taur orb.happy

| Raniaa a răspuns:

Dead lady walking...

| Golyat18 a răspuns:

Ca un ratat biruit de somn.
Se poate ceva mai prost?

| AlecuAlex a răspuns:

Obositiiii nu e recomandat

| alexfab33 a răspuns:

Ma simt ok daca trebuie sa fac asta