| EternalColor15 a întrebat:

Cunoaste cineva vreun medicament, tratament sau cazuri de vindecare pentru distrofie musculara duchenne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, aceasta boala nu poate fi tratata sau vindecata. E important ca pacientii sa fie ajutati de familie, sa evite infectiile respiratorii si urinare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite un video despre aceasta boala.Este in engleza si nu am avut rabdare s-o ascult de la inceput pana la sfarsit! Poate ai tu!
http://www.nartube.com/......GJakY.html

| DeeDee28 a răspuns:

Din cate stiu eu, distrofia musculara nu se trateaza. Este cauzata de o degradare progresiva a fibrelor musculare si nu are tratament. Cel putin nu am auzit eu de un astfel de tratament. Ar fi bine sa existe, insa ma indoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un baiat de 15 ani care are distrofie musculara.ma puteti contacta la nr. 0723677224 pentru mai multe detalii