| Opincaru_Alexandru_1988 a întrebat:

Cunoasteti pe cineva operat de hernie epigastrica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| kevincube a răspuns:

Da.

| Opincaru_Alexandru_1988 explică (pentru kevincube):

Ai idee daca dupa operatie a mai putut depune efort fizic sau s-a ferit?

| kevincube a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Dacă operaţia a fost finalizată cu succes nu văd de ce nu ar putea duce o viaţă normală. Deci a putut depune efort fizic.

| Opincaru_Alexandru_1988 explică (pentru kevincube):

Ma intereseaza ca vreau doar sa stiu daca voi putea face sala normal

| kevincube a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Din ce am citit herniea epigastrica constă în formarea unei bile care nu poate depăşi mărimea unei mingi de golf. Dacă acea formaţiune este eliminată din corpul tău toate vor reveni la normal. Desigur trebuie să ai o perioadă de recuperare după operaţie, îţi va spune doctorul - de asemenea îl poţi întreba şi despre sală.

| Opincaru_Alexandru_1988 explică (pentru kevincube):

El mi-a recomandat 2 luni pauza dar voi sta mai mult pe tusa. Parerea lui am auzit-o si e favorabila salii. Dar as fi vrut sa stiu parerea cuiva care a trait pe propria piele aceasta experienta. Mentionez ca hernia mea nu era grava, nici nu ma deranja la efort si abia se observa. M-am operat mai mult preventiv ca sa nu se agraveze.

| MichaelJack a răspuns:

Pe mata