| Radandam a întrebat:

Dacă acum 2 ani mi-a sărit ulei din tigaie într-un ochi, dar după vreo 10 zile asa mi am revenit și am început sa vad cu ochiul, credeți ca în timp îmi va afecta vederea? Ar trebui sa fac un consult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De atunci până acum nu te-a văzut vreun medic in problema asta?

| Radandam explică (pentru sierra1):

Nu, pentru ca vad, au trecut 2 ani, problema e ca în perioada aia era cu Crăciunul, revelionul, nu am găsit medic.

| sierra1 a răspuns (pentru Radandam):

"Ar trebui sa fac un consult?"

e clar, n-ai nimic!

| Frank51 a răspuns:

Daca acum vezi inseamna ca s-au regenerat celulele si nu vor exista probleme pe viitor.

| Sofer a răspuns:

Dacă vezi perfect acum și nu ai nimic. nu trebuie sa mergi la medic.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu am patit, dar durerea a tinut cateva minute, apoi nu am mai avut nimic. Stai linistit ca ochiul s-a refacut de mult, nu se mai intampla nimic

| zilog a răspuns:

Imi pare rău vorbesc principual aici nu am nimic cu tine persoanal:
Asemenea oameni își merită soarta pe deplin!
De ce nu se duc atunci pe loc la medic să îi opereze să îî repare?
De ce aștepată rășpuns de la ghicitoare de la oamenii profani care trec pe stradă?
Doamne Domane Doamne!
Nu ii înțeleg de ce nu cheamă salvarea inastantaneu când pățesc chestii din astea sau să se teleporteze in București la spitalul de ochi de la piața Lahovari să intre la urgențe!

(Oricum nici la urgențe nu este chiar așa la urgențe am auzit o poveste de la un pompier de la smurd că a cărat un copil caruia i-se îi infipesese su își infipsese un tirbușon în ochi și medicul chirurg făcutse prea multe ore suplimentare și nu era nimeni la spitaul de ochi până dimineață care să facă operații. Și sa ajuns să se roage chiar Arafat în persoană de medicul respectiv care la tratat cu fundul cu foarte mare dispreț șî nu a vrut să execute ordinul de a veni la spital pe motiv că a mucnit deja prea multe ore în plus! iar copilul a fost dus la spitalul de urgenta.)

EU PERSONAL AM FOST DE 2 ORI la spitalul de ochi da la lahovari spital de urgenta se spune ca este si de chirurgie oculara

Prima data nu mai stiu ce patisem cred ca imi sarise un span o sârmuliță în ochi șî mi-au scos-o si sa reparat.

A doua oară ma bușit o inifecție atât de puternică cu debutare logaritmica
si se transforma ochiul în puroi intr-o jumătate de oră
de jur împrejurul ochiului aveam doar puroi galben si lăcrimam puroi
ma busise o infectie de nu imi venea sa cred multă abundenta.

si am gasit la spitalul de ochi o doctorita si o asistenta
care ziceau ca o sa imi treaca dinainte sa se fi uitat prea tare la mine
ca si cand chestii din astea mai vasusera ele
aproape sa spuna de ce ne deranjezi pentru un lucru atat de minor
si pana la urma m-au reparat mi-au pus acolo ceva picatur
sau uitat cu un aparat la mine
si mi-au spus sa ii pun L-optic mi-au dat reteta si chiar a avut efect.
Fapt pentru care tin sa le multumesc
ca sperietura mai mare nu cred ca am avut in viata sa vad cum ma transform in puroi din om normal intr-o singrua jumatate de ora aproape ca tot ochiul era doar puroi galben.

Eu cred că oamenii astia care nu au stat cele 10 zile din medic in medic sa vada oare ce poate sa faca unul mai bine de cat altul
sa isi vanda apartamentul si sa le dea banii cu nemiluita la medici cum as fi facut eu si cred ca multi dintre cei ce sunt pe aici.

dupa atata timp pot merge la vrajitoare sa se consulte pentru ca oricum nu le pasa de persoana lor
pentru ca daca le pasa de persoana lor de ochii lor ar fi spus
mi-am vandut apartamentul instantaneu la amanent ca sa imi dea banii pe loc
si am luat toti banii si i-am cheltuit pe toti pe la spitale in elvetia
asa as fi facut eu si oricine care ar fi tinut la viata lui

| Titan123 a răspuns (pentru zilog):

Și eu am fost la Lahovari, mi-a sărit span in ochi, sunt cei mai buni la ochi

| zilog a răspuns (pentru Titan123):

Tu mergi la urgente de fiecare data când îți intră șampon în ochi?

| Syrten a răspuns:

Si eu am avut probleme de genul, cand mai patesti ceva de genul spala bine zona afectata, am patit cu clor si o zi sau doua aveam ochiul rosu.
E adevarat ca trebuie sa consulti un medic, eu nu am facut-o si nu am probleme. Cred ca unii oameni sunt prea,, sensibili" si la orice problema fug repede la medic ca sunt pe moarte saracii.