| AnonimaBi a întrebat:

Daca ai cancer de col uterin iti iese la urina ca ai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Sunt 80% sanse sa se poata pune diagnostic la un test Papanicolaou.

Abh
| Abh a răspuns:

Nici vorba. Trebuie sa faci testul Papanicolau.Manevra de colectare a celulelor pentru testul Papanicolau durează doar câteva minute şi constă în recoltarea de celule din suprafaţa colului uterin, care sunt colectate cu o spatulă de lemn, tampon de bumbac, sau o periuţă de plastic.

| mona a răspuns:

Nu iti iasa la urina ca ai

| SNIPƎR a răspuns:

Nu iti iese. Funda?

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Nu trebuie sa faci analiza speciale

| FantaZEW a răspuns:

Nu, funda pls puppy dog eyes?

| AnonimaBi explică:

.

| Alexandra_4329 a răspuns:

Nu. Trebuie sa faci testul Babes Papanicolau. Se fac in clinicile de ginecologie (sau in maternitati).