| Radandam a întrebat:

Dacă ai covid 19 poți face cheaguri de sânge la 20 de ani? Poți face cheaguri de sânge și sa mori direct fără sa ajungi la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt cazuri foarte rare dar se poate intampla

| Radandam explică (pentru Furnicuta000):

Acum 2 zile mi-am făcut 2 teste rapide acasă prelevate doar din saliva și au ieșit negative. Iar ieri mi-a făcut și unul rapid la spital și a ieșit tot negativ.Acum nu știu ce sa zicm...

| Radandam explică (pentru Furnicuta000):

Ce fel de aspirina pot lua mâine? Pentru prevenirea cheagurilor, sau dacă as avea, ar influenta negativ aspirina?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Radandam):

Eu cand am avut covid am luat 2 saptamani o pastila de aspenter pe zi. Aspenterul se recomanda cand ai covid pentru ca impiedica coagularea sangelui.
Tu esti tanar si nici nu ai covid, nu cred ca are rost sa iei dar daca iei nu se intampla nimic rau

| Invictusman a răspuns:

La ce întrebări pui frate zici ca ai cheag de sânge la cap, sau chiar AVC.

| Radandam explică (pentru Invictusman):

Poate chiar am, sper sa nu

| Invictusman a răspuns (pentru Radandam):

Da, se numește paranoia happy

| RalucaRalu2 a răspuns:

Simptomele acestea nu se datorează covid, nu iti face astfel de probleme.