| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai diabet si bei vin ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca bei prea mult, e posibil sa te imbeti

mlm
| mlm a răspuns:

Da se poate consuma dar in cantitati moderate, un pahar de vin alb inainte de masa este bun, dar sa nu se exagereze prea tare.Atentie nu consumati vin dulce.Sanatate.

| adina68 a răspuns:

Poti sa bei ocazional un pahar de vin alb, numai sec. Dar numai dupa ce ai mancat ceva inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica iti place sa tragi la masea si vrei dezlegare?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai iti creste glicemia foarte mult si apoi, chiar fara tratament iti scade brutal si poti sa faci chiar coma hipoglicemica.