| Iuli122122 a întrebat:

Dacă ai dintii galbeni si te speli pe dinti in viitor, se albesc de la sine?
SAAAU trebuia sa fie ei cu inceputul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La dentinst cu procedura de albire se rezolva. Prin paste niciodata nu merge

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai detartrajul îi poate face albi si o albire profesionala la un cabinet stomatologic, dar este foarte scump si nu va ține foarte mult timp, dintii tai asa sunt din nastere? este culoarea lor naturală? Sau i ai avut albi ca laptele?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

| Iuli122122 explică (pentru CristiDinBucuresti):

EU AM PUS O INTREBARE... as prefera sa nu imi raspunzi tot printr.o intrebare

| Frank51 a răspuns:

Inca exista oameni care nu stiu ca e normal sa ai dintii "galbeni"?

| StrongHeart a răspuns:

Incearca un detartraj + igiena bucala corespunzatoare, evita dulciuri, bauturi carbogazoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintii au culoarea galben natural...nu ii poti albi

Răspuns utilizator avertizat
| Catalin77945 a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat, crede-ma ii faci albi rapid

| SlenderMan299 a răspuns:

Poti sa faci o albire de dinti. Nu stiu cat costa, poti intreba un stomatolog sau sa te interesezi de pe goagăl.

| Iuli122122 explică (pentru SlenderMan299):

Albirea de dinti e recomandata celor ce nu au plombe...iar in cazul meu.

| SlenderMan299 a răspuns (pentru Iuli122122):

Poti sa ii mentii sanatosi si curati daca te speli dupa fiecare masa pe dinti, renunti la fumat etc.

| movi a răspuns:

Se mai pot albi sau pot avea un aspect mai curat daca folosesti pasta pentru albire si nu consumi produse care pateaza ( precum cafea, vin rosu, cola ).