| Marbella188 a întrebat:

Daca ai glanda tiroida declansata dar mananci sanatos si faci sala te ingrasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toti aveam glanda tiroida, ca-i un organ foarte important in corpul nstru.
Daca mananci sanatos si faci sport, nu te ingrasi, dimpotriva, te mentii la o greutate constata si tiroida functioneaza in paarmetri normal.

| Edmonds2342 a răspuns:

Cel mai bine consulți un medic endocrinolog.

| Delilahhh a răspuns:

Din cate stiu eu, important e sa nu te stresezi sau sa te enervezi. Asta declanseaza ingrasarea cel mai mult. Stilul de viata sanatos e intotdeauna bun si recomandat dar deja pe planul doi. Sanatatea mintii influenteaza mult corpul, sa stii.

| uptowngirl a răspuns:

Salut, subscriu Edmondus. Depinde foarte mult de cum raspunde corpul tau la medicamentatie, dar in mod sigur o sa te ajute o dieta curata si un stil de viata activ.