| kyky_6369 a întrebat:

Daca ai luat pilula de a doua zi in primele 12 h. Mai poti sa ramai insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde. Pilula de a doua zi se ia numai la recomandarea medicului. Daca ai luat-o dupa ureche, fara indicatie medicala, nu stie nimeni ce s-ar putea intampla. Daca ai luat-o corect, riscul de sarcina e foarte mic.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In principiu nu... Este foarte eficienta daca o iei intr-un timp cat mai scurt de la contactul sexual neprotejat. Protejeaza-te data viitoare deoarece pilula de a doua zi NU e o metoda de contraceptie! Contine o doza foarte mare de hormoni si iti da tot organismul peste cap.

April
| April a răspuns:

E ok ca ai luat-o pe prima in primele 12 ore, dar pe a doua?

| danutza a răspuns:

Din cate am auzit poti sa o ey in termen de 48 de ore tongue
deci probabilitatea e de 10 %

| margaritar a răspuns:

Nu prea cred...big grin daca ai luat'o ai scaptwinking :*

| Adelaide a răspuns:

Daca ai luat-o dupa 12 ore nu cred ca ai putea ramane insa iti dai seama daca ai avut sangerari inseamna ca nu ai ramas

bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai folosit o metodă de urgenţă contraceptivă, şansele sunt minime şi chiar nule.
Aplică o metodă mult mai eficientă şi fără riscuri medicale.
Prezervativul este cel mai indicat, nu necesită prescripţie medicală, se găseşte la toate farmaciile, utilizabil atât ziua cât şi noaptea, etc.
Pilula de a doua zi se ia maxim de 2 ori pe an, deci mare atenţie.
Folositor: www.seximus.ro
Pa, pa.