| oanna_4635 a întrebat:

Daca ai nisip sau pietre la rinichi ai voie sa faci sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| contvechiidc a răspuns:

Oana,da dar ar trebui sa te operezi intr-un moment. daca zici ca sunt nisip sau pietre o sa te jeneze mereu cand stai pe partea rinichi, Problemele astea se manifista prin operatie pentru scoaterea aceste dureri mai la rinichi eu zic sa mergi la un medic zi de zi sa nu se ingreuneze treaba. straight face cat si pentru tratament ar fi si sportul ai grija de tine bft kiss