| Mkeynes a întrebat:

Daca ai sistemul imunutar puternic ( bun) riscurile sunt mai mici de a te infecta cu boli sexuale sau coronavirus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este unul singur si este exprimat prin expresia : ''binenteles ca DA''

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un sistem imunitar puternic te ajuta sa lupti impotriva bolilor si virusilor dar nu-ti ganateaza nimeni ca si reuseste.
Bolile cu transmitere sexuala afecteaza toate oragnismele, chiar si cele cu sistem imunitar puternic, in special bolile grave care-s mortale, precum: HIV (SIDA) si sifilis, hepatite B si C.
Alte boli precum: gonoree, tricomonaza, chlamydia, HPV se pot face tratament pentru ele ca sa nu afecteze alte organe.
Corona virus poate sa fie doar un simplu virus pentru tine, dar nimeni nu poate sa-ti garanteze asta, odata ce sunt cazuri de tineri perfect sanatosi, care au murit.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia in care sistemul imunitar este ridicat, riscul de a te imbolnavi este mic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Logic, dar nu trebuie să te bazezi pe asta.

| Dragosdoar a răspuns:

Ooo si exista riscul sa nu faci simptome. Spun risc pentru ca l vei darui peste tot pe unte duci fara sa ti se ceara pentru ca nu vei sti ca l ai. La bordul navei diamond princess au fost gasiti foarte multi care erau asimptomatici

Răspuns utilizator avertizat