| madalinfindrihan a întrebat:

Daca am 18 ani sau o să am peste cateva luni pot face sedinte cu psihologul fara ca parintii sa nu aiba nici o treaba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt probleme personale care vor rămâne doar comunicate psihologului. Dar el nu este un preot la care te spovedești. El poate lua chiar și după ce împlinești 18 ani legătura cu părinții să discute problemele, dacă mai locuiești cu ei, dar asta o va face cu aprobarea ta și în colaborare cu tine. Așa procedează un profesionist.

2 răspunsuri:
| ViruseZ a răspuns:

Depinde...

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face oricand sedinte cu psihologul, pentru ca confidentilitatea medic-pacient este obligatorie.