| Radandam a întrebat:

Dacă am 20 de ani, dar sunt student la facultate, și ma duc la urgente la spital, poate îmi va face și o analiza imagistica, ma costa bani? Fiind elev am dreptul gratuit la urgente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca esti la facultate esti student nu elev, dar beneficiezi de asigurare medicala ca orice alta persoana care are asigurare medicala

| Mopmop a răspuns:

Inainte de a pune problema de bani... daca chiar e o urgenta suna la 112. Vezi tu dupa ce si cum... treci intai peste urgenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptul la pachetul de baza asigurare de sanatate. Daca ei cred ca tu ai nevoie atunci o sa iti faca.

| Frank51 a răspuns:

Vezi că trebuie să mergi la cas mai întâi, nu ești asigurat automat.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mai bine procedează in felul următor: mergi la medicul specialist, tratează cu el sa îți facă investigația care o dorești si când este el la urgenta sa te interneze 24 de ore si ai gratuit toate investigațiile. Daca te prezinți la urgenta indiferent ce medic găsești nu o sa îți facă investigații daca ei considera ca nu e cazul după ce te consulta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai dreptul la urgente gratuit - toate persoanele au gratuitate la urgente - cu o conditie. Boala sa se incadreze in boli urgente.