| andreea567890123 a întrebat:

Dacă am 25% grăsime si greutatea mea e 56, 6 cate kg trebuie sa am ca sa am 20% grăsime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| IonutPetre12 a răspuns:

Poti sa ai aceleasi kg, 56, si sa ai 20% grasime.

| lussa a răspuns:

In corpul uman, grasimea nu are un procent fix - 25%. Fiecare are un procent diferit in functie de alimentatie, stil de viata, activitate fizica. Procentul tau nu e ingrijorator, dar ai grija sa il tii sub control. Incearca sa scazi consumul de calorii, dar nu drastic, hidrateaza-te, limiteaza consumul de carbohidrati. Ce inaltime ai?