| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am avut deja corona virus când o să se bage obligatoriu vaccinul Mie o să îmi mai facă vaccin?

Eu șitu că până acum dacă un om a avut varicela sau hepatiata sau pojar nu ii mai faceau vaccin pentru boana de care s-a vindecat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu o se bage obligatoriu vaccinul, nici celor care au avut nici celor care nu au avut.
Deocamdată nu se stie cu precizie pentru cat timp esti imun, dar in perioada respectiva vaccinul este inutil.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine ti a zis ca va fi obligatoriu vaccinul.
Si cine ti a zis ca ai anticorpi pe viata daca ai avut covid?

| Wr3nch a răspuns:

Din pacate deja au fost cazuri de oamnei care au facut deja covid de 2 sau 3 ori, deci probabil va trebui sa faci vaccinul.

| zilog a răspuns (pentru Wr3nch):

Se face undeva azi vaccindul?
Daca fac unul vin pe urma sa spuna ca mai trebuie inca unul si inca unul?

| Wr3nch a răspuns (pentru zilog):

Inca nu au lansat un vaccin stabil, se lucreaza doar la versiuni. Obligatoriu per se nu cred ca va fi, cum zice regis, dar probabil ca va ajuta daca il faci in viitor.

| Romanul1985 a răspuns:

"când o să se bage obligatoriu vaccinul"
Cum sa se bage obligatoriu?
Unde is drepturile omului?
Eu dacă nu vreau sa ma vaccinez e treaba mea
Cine vrea sa o faca cine nu atunci nu

| zilog a răspuns (pentru Romanul1985):

IA CITESTE TU IN DREPTURILE OMULUI CA NU SE APLICA ORICUM ȘI ORICUI
Și dacă ei au declarat că toți cetățenii sunt pușcăriași
ia mai interesează-te si vezi tu dacă nu cumva au dat o lege priun care pot să țină oamenii in case
pentru că si dreptul la liberă circulație este trecut in drepturile omului
dar exista chestii prin care mai mult sau mai putin abuziv
o sa vin cu seringa dupa tine
te-am prins
te-am pus in capul listei
gata ai comentat strâmb
când o să se dea drumul la vaccinarea obliatorie o sa fii primul vaccinat
laughing
ha ha ha

| Romanul1985 a răspuns (pentru zilog):

Eu nu ma las nici atunci
Ma duc cu drujba peste ei ejt nebun'

| zilog a răspuns (pentru Romanul1985):

Te rog frumos mult de tot înainte să spui ceea ce știe toată lumea de pe acest site că eu sunt nebun pentru că e inutil

EU TE ROG FRUMOS MULT DE TOT SĂ CITEȘTI DECLARAȚIA INTERNAȚIONALĂ A DREPTURILOR OMULUI!
să vezi că are excepții de la aplicare
și că există posibilitatea ca ei să fi declarat că toti oamenii din România fac parte din acea excepție ca să poată să facă ce vor ei!
Mai citeșțe-o încă o dată și încă o dată
iar acum o să îți dai seama că există excepții cum ar fi cele mai simple la pușcăriași soldați șî nebuni nu se aplica drepturile omului
Asta înseamnă că dacă te face pușcariaș și nebun gata pote să îți facă ce vaccin vorei ba chiar mai mult să îțî ia organele pe viu fără anestezie spre dezvoltarea științei pentru că acum în România există o lege în vigoare care scrie că pe nebuni ai voie să faci orice fel de experimente în scopul dezvoltării științei!

| Romanul1985 a răspuns (pentru zilog):

Frate
Esti rău informat
Noi acum nu suntem pușcăriași
Si nici pe pușcăriași nu au voie nici macar sa il bată dacă stau cuminți pentru ca si pușcăriașii au drepturi
https://lege5.ro/......regulament