| anonim_4396 a întrebat:

Daca am avut pojar, pot face si varicela? Sau cum mai exact se transmite varicela? Adica eu stau in casa(dar nu in aceeasi camera, abia daca interactionam)cu un copil care are varicela o pot lua? Daca da in ce masura? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pojarl ( rujeola ) e o boala iar varecela alta.Se fac ambele, n-au legatura intre ele.Varicela e extrem de contagioasa, o iei si daca stai la alt etaj. Daca n-ai facut-o in copilarie, o iei precis.

| eu..sh doar eu a răspuns:

Pai da poti face sh varicela.sh eu am avut pojar
dar varicela ink nu.
dar mai bine sa nu stai pe langa cineva care are varicela.deoarece poti lua sh tu
ai grija de tine!
fundita?big grin