| Andrei181 a întrebat:

Dacă am avut varicocel și am fost operat, poate reapare? Și dacă reapare creste iar in grad? De ex grad 3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Dupa sursa citata, se pare ca varicocelul poate reaparea.
https://rum.pridehomehealth.com/mozhet-li-byt-povtornoe-varikocele