| SL1997 a întrebat:

Daca am card de sanatate am asigurare medicală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,tebuie sa ai platita asigurarea medicala sau sa fi elev, student

| Lucian2473 a răspuns:

Cardul de sanatate este precum o arhiva ude sunt scrise diagnosticele, tratamentele etc. Inlocuieste dosararele si hartia.
Beneficiezi de asigurare medicala daca esti minor, elev sau student sau daca esti angajat. De asigurare medicala mai beneficiaza asistatii social, pensionarii pe caz de bala, de handicap sau de limita de varsta.