| Anonim6666644 a întrebat:

Daca am dinti din fata strambi doar cu aparat dentar ii pot indrepta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mykymu a răspuns:

DA. Dureaza ceva, dar dupa ce il scoti vei avea niste dinti superbi.
Funda?

| jojojojojojojo a răspuns:

Da! Cu aparat dentar fix sau care se da jos, o sa fie ca un chin la inceput dar dupa nu o sa iti para rau, vei avea o dantura frumoasa! :-p

| jojojojojojojo a răspuns:

Depinde si care dinti, sunt uni care nu pot fi scosi nu ai ce face decat cu aparat dentar, asa am patit si eu am avut probleme singura solutie a fost ori sa raman asa ori cu aparat dentar! Eu zic ca ar fi mult mai bine cu aparat decat cu implanturi, aparat dentat nu e greu de facut iti face ca un fel de pasta si iti masoara dinti iti pune sa musti din acea pasta pentru a da forma, si asa poate face forma pentru aparat dentar dar de ala care se da jos pentru a il spala, pentru aparat fix iti pune sarma in gura fara pasta fara nimic nu cred ca sunt dureri foarte mari! :*

| Amnesie a răspuns:

Buna! Port aparat dentar de ceva timp si deja se vad rezultate... plus ca brackets.i si la moda... esti frumoasa chiar si asa :*

| Anonim6666644 explică (pentru Amnesie):

Si alta solutie nu ar fi? daca ii extrage pe toti cei strambi si imi pune implanturi? am 17 ani is prea tanar pentru asta?

| Felys a răspuns (pentru Anonim6666644):

Tu stii cat costa un implant, ma indoiesc ca iti poti permite, doar un singur implant este in jur de 700 euro,dar tu cu siguranta ai mai multi dint strambi, plus ca nimic nu e mai bun decat dintii naturali, nu te mai prostii si daca te decizi ca vrei sa iti intrepti dintii, cea mai buna metoda este sa folosesti aparat dentar, implant se face doar in cazuri speciale cand medicul nu mai are de ce sa se lege ca sa faca o coroana