| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am făcut vaccinul de 14 ani cam pe la sfârșitul lunii noiembrie în 2019 dar nu am mai dus acea foaie pe care am primit-o la circă pe care scria că l-am făcut deoarece am auzit că nu este necesar iar în prezent nu o mai am iar acum trec la liceu și îmi trebuie fișa medicală pe care apar toate vaccinările o să am vreo problemă? Fiind doar un vaccin m-am gândit că nu-i foc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ariannakaterine a răspuns:

Presupun că ai nevoie neapărat de fișa medicală la liceu, dacă nu o ai, vorbește cu medicul de familie, care ți-a făcut vaccinurile, să îți ți-o dea.

| srs7866 a răspuns (pentru ariannakaterine):

Păi fișa medicală nu se ia doar de la școală?

| ariannakaterine a răspuns (pentru srs7866):

Eu din câte știu se ia de la medicul de familie!

| ariannakaterine a răspuns (pentru srs7866):

Cred că ar fi mai bine să discuti cu medicul tau de familie ca sa fii sigur! happy