Întrebare recomandată | Mihaiflorinn a întrebat:

Dacă am mai multe probleme de sănătate și nu știu la ce specialiști sa ma duc, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Prima dată la medicul de familie căruia îi spuneți ce probleme medicale aveți și el vă dă bilet de trimitere la doctorul specialist, la analize etc.

| Violleta2022 a răspuns:

La medicul de familie, care dupa o consultatie amanuntita si analize generale, te va trimite la specialistii de care ai nevoie.

| Catrice a răspuns:

De medic de familie ai auzit?

| dinaprilie a răspuns:

Salut, PESTE medicul de familie ( asta daca nu este unul excelent ) este MEDICUL INTERNIST! Cauta recenzii pe marele www si vezi ce gasesti ( in functie de buget ).

| Cracanul a răspuns:

N-ai medic de familie degeaba