| Blody a întrebat:

Daca am mana in ghips, este vreo problema daca imi misc degetele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Chiar este indicat sa le misti pentru a preveni atrofia musculara si tulburarile de circulatie de la nivelul mainii.

6 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Nu vai, daca era vreo problema ti le punea si pe alea

| cytrix a răspuns:

Nu este nici-o problema! Partea care trebuie tinuta nemiscata e fixata de ghips.

| muresanul a răspuns:

Daca poti sa le misti nu-i nici o problema, numa sa nu te doara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie, baiatul meu a avut mana in ghips avand fisura cu deplasare chiar la incheetura maini drepte mi s-a spus ca nu are voe sa miste de getele trei sau patru saptamani dupa care ia bagat niste brose matalice pentru sustinerea oaselor a stat sapte saptamani cu ia in ghips dar intr timp i s-a spus sa le miste foarte usor degetele, depinde de situatie, medicu care tia pus mana in ghips stie mai bine.

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Nu. presupun ca zona degetelor nu este in ghips

| dony a răspuns:

Nu e nicio problema.

portia de veselie http://oglinda-lumii.blogspot.com/