| augu33 a întrebat:

Daca am pofta de dulce ce fac sa nu mai am pofta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca obisnuiesti sa mananci dulciuri, inlocuieste-le cu un iaurt cu fructe si/sau cereale, eventual cateva stafide si putin zahar.Iti va potoli pofta si e o gustare foarte ok. Daca-ti schimbi obiceiul, cu timpul nu vei mai simti nevoia de dulce.

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Mananca fructe, sunt mai sanatoase si au mai putine calorii.

| Roar a răspuns:

De ce sa nu ai pofta de dulce? Pai.daca ti-e pofta mananca ceva dulce. poate asa o sa-ti treaca. adica eu asa stiu, daca ti-e pofta de ceva si gusti acel ceva iti trece pofta.Sau nu stiu, bea apa cand simti ca iti e poftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel ca tine am pofta asta de dulce asa greu e sa scapi de ea am incercat cu fructe tot nu disparut nu stiu ce sa fac mai ales ca sucurile sunt dulci cam tot i dulce da-mi mesaj daca reusesti sa scapi de pofta asta de dulce cred ca trebuie multa vointa

| augu33 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu mai am pofta deoarece am mere foarte dulci si ma slabit 4 kg.Eu m-am apucat de regim de slabire si am avut ambitie si am slabit 4 kg mananc foarte multe fructe. Sper sa-mi raspunzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru augu33):

Bravo tie, eu nu pentru slabit vreau sa renunt si ca simt ca imi provoaca rau