| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca am primit tratament de la medic pentru paraziti intestinali de luat 3 zile, inseamna ca dupa aceste 3 zile scap de ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci mor doar cei vii, mai sunt cei care ies din ouă, noi. Ai nevoie de mai multe zile, ca să moară și aceia.

| AnonimMareMareMare explică (pentru sadrian46):

Si daca sunt pe la plamani, ca am auzit ca se poate, iar eu inghit acele pastile, mor si cei de la plamani?

| alina2k18 a răspuns:

In mod normal da.

| ancaval a răspuns:

Bagă și niște mujdei de usturoi.

| oz_1736 a răspuns:

Eu cred ca a spus sa repeti tratamentul dupa 7 ori 14 zile

| AnonimMareMareMare explică (pentru oz_1736):

Dupa 21 a spus sa il mai repet inca o data, dar de ce? Cand dispar cu adevarat?

| oz_1736 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Dupa a 2-a tura de tratament, dispar.