| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca am probleme cu partea lombara a spatelui, ma doare atunci cand ma intind in pat vreo 20 de secunde apoi ma lasa, si cu spatele in general la mers mult, aplecari si activitati de genul, si ma apuc de exercitii cum ar fi abdomene, genoflexiuni, gantere (biceps, triceps, antebrat, umeri, piept) ajuta sau inrautateste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Uită-te pe YouTube la exerciții. Găsești ușor dacă vei căuta in engleza. Sunt și explicații unde îți spune ce mușchi trebuie sa antrenezi și pe care sa nu-i folosești. (lower back pain exercises)